Rozjímanie pri chrípke

Autor: Katarína Zorjanová | 10.3.2015 o 20:14 | (upravené 11.3.2015 o 14:36) Karma článku: 3,84 | Prečítané:  581x

Chrípka ako choroba sama o sebe nie je ničím príjemným no mne tentokrát dobre prišla. Mala som konečne čas na oddych, na triedenie myšlienok, rozjímanie o vlastnom živote a zistenie ako je nesmierne ľahké stratiť samého seba v pracovnom kolotoči a v okamihu sa zo zamestnanca stať otrokom. „Ešte chvíľu dorobím toto. Ešte dopíšem poslednú vetu. Dokončím už len túto vec a vypínam stroj. Ešte len odložím tamto...“

Deti mi doma neplačú, nikomu večeru variť nemusím a tak ani nemám v sebe ten prirodzený alarm, že treba domov odísť aj keď je ešte čo robiť. Ono, pre tých čo si aj sami vedia vytvárať úlohy, takmer vždy JE čo robiť.

Neviem ako vy, ale okrem toho pracovného života, mám aj ten, ktorý by som omnoho radšej chcela žiť. Ten, v ktorom by som vedela viac byť šťastná. Myslím si to. Tvoria ho skôr kreatívne plány, nápady, vízie, rozpracovaný návrh na dokumentárny film, rozpísané básne, načrtnutý scenár, nadpisy románov, ktorých mám už najmenej 10, no bohužiaľ, hrám sluhu v niekoho inom filme v ktorom si už dlhší čas vyčerpávam všetok prídel životného času.

Častokrát snívam o charitatívnej činnosti niekde v Afrike, Sri Lanke, na Haiti, kde by som mala ten pocit, že úsmevom a objatím viem šíriť dobro a lásku a viem ju dávať tým, ktorí sú za to vďační; že svojou činnosťou viem prispieť dobrej veci - len treba vykročiť (a to je tá najťažšia časť).

A potom... keď toto všetko prejde, keď odznie bolesť a navráti sa sila, opäť sa vyberiem do práce kde budem sedieť 10 hodín denne bez pocitu naplnenia a zmyslu... bez presvedčenia, že presne takto to má byť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stredoslováci vo zvýšenej miere zomierajú na pády. Nikto nevie prečo

Rakovina hrubého čreva u mužov a prsníka u žien patria podľa údajov Eurostatu na európske pomery k najvypuklejším príčinám úmrtí u nás.

ŠPORT

Utiahnutosť mu bránila v rozlete, tvrdí o ňom jeho tréner

Jakub Holúbek je na správnej ceste.

TECH

Vyriešili záhadu Bermudského trojuholníka? Žiadna nie je

Vinu hádžu na netradičné oblaky, ktoré majú fungovať ako vzdušné bomby.


Už ste čítali?